Spor Faaliyetleri Dairesi Başkanlığının 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Okul Sporları Faaliyet Programı gereğince,Okullar arası Yıldız Erkekler Futsal İl Birinciliği müsabakaları büyük çekişme içerisinde devam ediyor. 4 Grupta toplam 20 takım çeyrek finale çıkma mücadelesi verdi.
5 Mart tarihinde başlayan Okullar Arası Yıldız Erkekler Futsal İl birinciliği müsabakalarında grup maçlarında son karşılaşma B grubunda Merkez İmam Hatip Ortaokulu ile Amerikan Kültür Koleji arasında oynandı.
Ömertepesi Spor Salonunda Merkez İmam Hatip Ortaokulu ile Amerikan Kültür Koleji arasındaki karşılaşmayı ilimiz hakemlerinden Taha Yıldız ve Enes Çelik yönetti.
Maçın ilk yarısında etkili bir oyun sergileyen Merkez İmam Hatip Ortaokulu bol pozisyona girdi. İlk dakikalarda Oğuzhan Çetin ve Mert Çavuş ile rakip kalede etili ataklar geliştiren Merkez İmam Hatip Ortaokulu müthiş bir mücadele sergiledi.
Geliştirilen ataklarda Mert Çavuş ile pozisyonları değerlendirdi ilk yarı 3-0 Merkez İmam Hatip Ortaokulu takımının üstünlüğü ile tamamlandı.
15’er dakikadan iki devre halinde oynanan maçın ikinci yarısında Amerikan Kültür Koleji etkili bir oyun ortaya koydu. Amerikan Kültür Koleji maçın ikinci yarısında skor üretmek için yoğun çaba harcadı.
İlk yarıyı 3-0 önde kapatan Merkez İmam Hatip Ortaokulu ikinci yarıda kontrollü bir oyun sergiledi. Amerikan Kültü Koleji ilk dakikalarda baskılı oyunu karşısında Merkez İmam Hatip Ortaokulu, direnç gösterirken ani kontra ataklarla dördüncü golü aradı. Oyunun son bölümünde oyuna ağırlığını koyan Merkez İmam Hatip Ortaokulu Oğuzhan Çetin’in attığı golle karşılaşmadan 4-0 galip ayrıldı .
Okullar Arası Yıldız Erkekler Futsal il birinciliği müsabakalarında son maçını kazanan Merkez İmam Hatip Ortaokulu ile Amerikan Kültür Koleji çeyrek finale yükseldi. Çeyrek final müsabakaları 11 Mart Pazartesi günü oynanacak.
Muhammet Bayraktar