25-29 Mayıs tarihleri arasında Okul Sporları Özel Sporcular Yıldızlar Futsal Türkiye Şampiyonası müsabakaları Kayseri ilinde düzenlendi. Okul Sporları Özel Sporcular Futsal Türkiye İl Birinciliği müsabakaları Talas Spor Salonunda oynandı.
İlimiz şampiyonu Borsa İstanbul Ortaokulu tarihi bir başarı elde etti. Grubunda birinci olan Borsa İstanbul Ortaokulu çeyrek ve yarı final maçlarında rakiplerini eleyerek final yükseldi. Finalde Samsun temsilcisi ile karşılaşan Borsa İstanbul Ortaokulu maçı 6-2 kazanarak Mental Sporcular Yıldızlar Futsal Türkiye Şampiyonu olmayı başardı. Borsa İstanbul Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni UEFA B lisans diplomasına sahip tecrübeli teknik direktör Hidayet Köse yönetiminde Futsal'da şampiyon olmayı başaran ilk teknik adam oldu.
Kayseri Spor İl Müdürü kupayı verdi
Okul Sporları Mental Sporcular Yıldızlar Futsal Türkiye Şampiyonası'nda Kayseri'de yapılan müsabakalarda son maçında Samsun ekibini 6-2 yenen Borsa İstanbul Ortaokulu Türkiye Şampiyonu olurken tarihi bir başarıya imza attı. Final maçı sonunda Türkiye şampiyonu olan Borsa İstanbul Ortaokul takımına kupa, madalya ve başarı belgelerini Kayseri Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakçı ve Talas Belediye Başkan Yardımcısı Ali Küçükoğlu tarafından takdim edildi.