2023-2024 Okul Sporları Futbol Genç Kızlar ve Erkekler Grup Müsabakaları, Bartın'da başladı. Genç kızlar müsabakaları Ömertepesi sentetik sahada, erkekler müsabakaları Amasra Stadı’nda oynanacak. Ömertepesi ve Amasra Stadı’nda iki grupta düzenlenen okul sporları gençler futbol grup müsabakaları açılış töreni ile start aldı.
2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı Okul Sporları Faaliyet Programında yer alan Gençler (A) Kız -Erkek Futbol grup müsabakaları açılış Seremonisine Amasra Kaymakamı Kadir Perçi, Gençlik ve Spor İl Müdürü Halil Akkaş , Spor Hizmet Müdürü İhsan Alptekin , Amasra Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Fatma Elif Ceylan'ın katılımıyla gerçekleştirildi.Müsabakalar 10-11 Şubat 2024 tarihlerinde de ilçemiz Amasra stadında devam edecek.
Grup Şampiyonasına 11 ilden 18 takım mücadele ediyor. Ev sahibi Bartın’ın yanı sıra Bolu, Çankırı, Düzce, Karabük, Kastamonu, Sinop, Zonguldak, Samsun, Sakarya ve İstanbul ilinden sporcular katılım gösterdi.
Genç Erkekler müsabakalarında temsilcimiz Bartın şampiyonu TOBB Cumhuriyet Anadolu Lisesi, Gerede Anadolu Lisesi (Bolu), Çankırı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ( Çankırı), Düzce Spor Lisesi (Düzce), Fatih Sultan Mehmet Fen Lisesi ( Karabük), Kastamonu Göl Anadolu Lisesi ( Kastamonu), Şehit Nurullah Saraç Anadolu Lisesi (Sinop), Oktay ve Olcay Yurtbay Anadolu Lisesi ( Zonguldak), Samsun Gülizar Hasan Yılmaz Spor Lisesi (Samsun), Sakarya Spor Lisesi ( Sakarya), TOKİ Atakent Spor Lisesi ( İstanbul) ve RuhiSarıalp Spor Lisesi (İstanbul) okul takımları mücadele ediyor.
Genç Kızlar müsabakalarında ise Demir Çelik Anadolu Lisesi ( Karabük), İstiklal mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ( Samsun ), Arifiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Sakarya), TOKİ Yahya Kemal Çok Programlı Anadolu Lisesi ( İstanbul), Samandıra Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ( İstanbul) ve Kastamonu Göl Anadolu Lisesi (Kastamonu) okul takımları bir üst tura çıkma mücadelesi veriyor.
Erkeklerde ve kızlarda final maçları 11 Şubat Pazar günü Ömertepesi sentetik sahada ve Amasra Stadı’nda oynanacak.
Muhammet Bayraktar