Bartın'da madencilik mesleği kıymetli meslekler arasında. Madencilik zor olmakla beraber riskli bir meslek. Özellikle Amasra'da yaşanan maden faciasının ardından ve depremde madencilere olan ihtiyaç sebebi ile madencilik mesleğinin önemi ülkede daha iyi anlaşılmaya başlanmıştı.
Bartın Belediye Başkanı ve 31 Mart Yerel Seçimleri'nde Cumhur İttifakı'nın Bartın Belediye Başkanı adayı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, Bartın'daki madenci aileleri ile buluştu.
Belediye Sosyal Tesisleri'nde aileler ile bir araya gelen Başkan Fırıncıoğlu, "Bizden hiçbir zaman desteklerini esirgemeyen madencilere ve ailelerine teşekkür ediyorum" dedi. Fırıncıoğlu, Belediye Başkanı olarak devam ettiği takdirde yapmayı panladığı projelerinden söz etti.Haber Merkezi
![](https://www.bartinhalkgazetesi.com.tr/images/files/2024/02/65db07dc6032b.jpg)
![](https://www.bartinhalkgazetesi.com.tr/images/files/2024/02/65db0835b8a6f.jpg)
Şahsi kanaatim şudur ki; Sağ - Sol ayrımı yapmadan çalışan bir başkanı olduğu için Bartın şanslı...