Bartın Galla Pazarı, yapılan başvuru sonucu Kültür ve Turizim Bakanlığı tarafından UNESCO Somut Olmayan Kültürel Miras Ulusal Envanterine alındı. Bartın Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, Galla Pazarı'ndaki pazarcılarla konuştu, istek ve taleplerini dinledi. Fırıncıoğlu UNESCO'ya giren Galla Pazarı'nı hala ilk günkü gibi yaşatmaya çalışan herkese teşekkür etti. Belediye Başkanı Fırıncıoğlu, geleneği yaşatan üreticilere bereketli kazançlar diledi.
MUHABİR - EDA KOÇ
![](https://www.bartinhalkgazetesi.com.tr/images/files/2024/03/65ea3b1d649f1.jpg)