Bartın Merkez Kocareis İmam Hatip Ortaokulu, İsrail’in zulmü altında yaşayan Filistinli kardeşleri için duyarlılık göstererek yardım kampanyası düzenledi. Okul öğrenci ve öğretmenleri tarafından toplanan bağışlar, Türkiye Diyanet Vakfı’na (TDV) teslim edildi.Bağış teslimi sırasında Bartın İl Müftülüğü Şube Müdürü Erdal Oruçoğlu, bağış makbuzunu okul müdürüne takdim etti. Müftülük yetkilisi, Filistin için toplanan yardımların önemine vurgu yaparak, öğrenci ve öğretmenlere teşekkür etti.Okul müdürü ise öğrencilerin kendi harçlıklarından artırarak yaptıkları bağışların, Filistin davasına duydukları hassasiyetin bir göstergesi olduğunu belirtti. "Öğrencilerimiz, Filistin davasına sahip çıkmak için kendi imkanları dahilinde yardımda bulunma kararı aldılar. Biz de bu güzel davranışlarını destekleyerek, Filistin’e yardım kampanyasına katıldık." şeklinde konuşan okul müdürü, umut dolu bir ifadeyle devam etti: "Umarız bu bağışlar, Filistinli kardeşlerimize bir nebze de olsa fayda sağlar."ŞEVVAL ALTINTAŞ
GÜNCEL
Yayınlanma: 04 Ocak 2024 - 12:48
Filistin'e umut eli
Bartın Merkez Kocareis İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri Filistin'e destek kampanyası düzenledi.
GÜNCEL
04 Ocak 2024 - 12:48
EDİTÖR
İlginizi Çekebilir