Haziranın gelişiyle beraber artan hava sıcaklıkları sonrasında Bartın'daki vatandaşlar denize girmeye başladı.Bartın'ın en çok tercih edilen sahillerinden; Amasra, İnkumu ve Güzelcehisar'a giderek denize girmek isteyen vatandaşlar suyun halen soğuk olduğunu söylediler.
Bartın'da en yüksek sıcaklığın hissedildiği bu günlerde, ferahlamak için denizin yolunu tutan vatandaşların dikkat etmesi gerekenler arasında, suya aniden dalmamak ve vücudun şok etkisine maruz kalmasını önlemek geliyor.Dışarıdaki sıcak havanın ardından deniz suyunun soğukluğu karşısında vücudün yaşadığı şok etkisi kalp krizine yol açabiliyor. Güneşlenmenin ardından aniden soğuğa maruz kalmak, kalp ritim bozukluğuna neden olabiliyor.Suyun tam anlamıyla ısınmadığı özellikle sabah saatlerinde denize balıklama atlamak yerine, vucüdun suyun sıcaklığına alışması için zaman gerekiyor.MUHABİR - EDA KOÇ
![](https://www.bartinhalkgazetesi.com.tr/images/files/2024/06/66617e88d38f4.jpeg)
25 senedir inkumda 3 gün ard arda denize girebildiğimi hatırlamıyorum, 2 gün iyiyse 3. Gün ya çok soğuktur ya dalga çıkar yada deli gibi yağmur yağar, birde ruzgar estikçe pis pis kokular gelirr, park sorunu ise berbat durumdadır