Bartın Doğaşı köyünde yaşayan 65 yaşındaki Saldıray Pamuk, sabah saatlerinde evden ormana odun toplamak için atıyla gitti. Akşam saatlerinde evine dönmeyen Pamuk'un yakınları, jandarmaya haber verdi.
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ve jandarma ekipleri ile köylülerin ormanda yaptığı aramalarda, köye 1 kilometre uzaklıktaki Alakaya mevkisinde Pamuk, kestiği ağacın altında hareketsiz halde bulundu. Sağlık ekiplerinin yaptığı kontrolde Pamuk'un hayatını kaybettiği belirlendi.
Pamuk'un cenazesi otopsi için Bartın Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.
MUHABİR - YUSUFHAN KABAKCI