Fatih Ortaokulu kız basketbol takımı Okul Sporları Yıldız Kızlar Türkiye şampiyonası basketbol müsabakalarında grup maçları sonunda yarı finallere yükseldi. Kocaeli ilinde yapılan Okul Sporları Türkiye Şampiyonası Basketbol yarı final maçlarında temsilcimiz Fatih Ortaokulu grubunda Botaş Bursa ve İstanbul 1.Emlak Konut takımları ile oynadığı maçları kaybetti. Grup maçlarını başarılı şekilde geçen Fatih Ortaokulu yarı finalde güçlü rakipleri karşısında ezilmeden başa baş bir mücadele ortaya koydu. Fatih Ortaokulu kız basketbol takımını çalıştıran beden eğitimi öğretmeni Çetin Bozkurt sosyal medya hesabından paylaşım yaparak herkese teşekkür etti. Fatih Ortaokulu beden eğitimi öğretmeni Çetin Bozkurt paylaşımda şu ifadeleri kullandı:
“Türkiye yarıfinal yıldız kızlar Basketbol müsabakalarında BOTAŞ Bursa ve İstanbul 1.Emlak konuta kaybettik tüm ekiplerin emeğine sağlık Bartın Fatih Ortaokulu olarak Kocaeli'nde müsabakalara emek veren hakemlere organizasyon komitesine herkese çok teşekkür ediyoruz”.