Bartın Devlet Hastanesi'nde evde sağlık çalışanlara gerekli eğitimler verilmeye devam ediyor.Evde sağlık hizmetinde görevli sağlıkçıların, önemi her geçen gün daha iyi anlaşılıyor.
Evden hastaneye gelemeyecek durumda olan hastaların bakımını ve tedavisini yapabilmek adına görev başında olan sağlıkçılara bilmesi gerekenler hatırlatılıyor. Eğitimler sürüyor.
Bartın Devlet Hastanesi tarafından açıklama yapılarak, sağlıkçalara bazı konularda bilgilendirmeler yapıldığı açıklandı.Hastane paylaşımında, "Hastanemiz çalışanlarından yara bakım hemşiresi Sezen Aydın, nütrisyon birim hemşiresi Filiz İnce ve Diyetisyen Müzeyyen Elmas Kara tarafından; palyatif servis, servis hemşirelerimiz ve evde sağlık çalışanlarımıza; stoma, yara bakımı, enteral ve parenteral beslenme eğitiminin birinci kısmı verilmiştir" ifadeleri kullanıldı.Haber Merkezi
![](https://www.bartinhalkgazetesi.com.tr/images/files/2024/06/665d9f35a8f49.jpg)
![](https://www.bartinhalkgazetesi.com.tr/images/files/2024/06/665d9f2477ddf.jpg)