Cumhur İttifakı Abdipaşa Belediye Başkanı adayı İsa Tunçer, Abdipaşa benim her şeyim diyerek, beldede özellikle gençlere sahip çıkacağını ve onlar için hazırladıkları projeleri hayata geçirmek istediklerini dile getirdi.
En büyük eksiğin gençlere söz hakkı verilmemesi ve onları bir birey olarak kabul edilememesi olduğunu söyleyen Abdipaşa’nın genç Belediye Başkanı adayı Tunçer, “Biz evde çocuklarımıza bir sorumluluk vermezsek hiçbir şekilde onların gelecekte neler yapabileceğini göremeyiz. Ben hep şunu söylerim, şunu isterim. Bunları dile getirmek gerekiyor, benim tabirimce. Bir insan evindeki elektrik şartelinin, su saatinin, vanaların nerede olduğunu bilmeli. 2015 yıllarıydı zannedersem, Belediye Meclis Üyesi olan bir arkadaşımıza, eczaneye tansiyon ölçtürmeye gelen bir ağabeyimizdi. Dedim ki ağabey benim bir istirhamım var. Buyur, nedir dedi. Belediye Meclis Toplantıları’na katılmak istiyorum. Neden diye sordu bana. Ağabey neden dersen ben bu beldeme sahip çıkmak istiyorum. Biz buralarda artık söz sahibi olmak istiyoruz. Ben isterim ki bizim memleketimizin neresinde ne var bileyim. Borularımız hatlarımız nerede? Gençlerde şuan bir sıkıntı var. Çalışmama, sorumluluk sahibi olmak istememe, çabuk vazgeçiyorlar. Çabuk teslim ediyorlar her şeyi. Ama birileri böyle meraklıyken bende isterim ki bu meraklar, bu istekler kırılmasın isterim” ifadelerini kullandı.
Bizim Memleketimizde Gençlere Söz Hakkı Verilmiyor
Abdipaşa’yı sevdiğini ve yaşadığı beldeyi güzelleştirmek için gençler ile birlikte çalışacağını söyleyen Belediye Başkan adayı İsa Tunçer, “Siz gelir misiniz Apdipaşa’ya ben size sorsam. Siz ne yapayım ben burada dersiniz. Ama ben derim ki Apdipaşa benim her şeyim. Kesinlikle olması gereken budur. Yapmak istediğim şeylerden bir tanesi şu ki: Gençlere sahip çıkacağım. Onların arkasında duracağım. Onlarla beraber çalışacağım. Onlarla beraber hizmet edeceğim. Onları dinleyeceğim. Bizim en büyük eksiğimiz bu. Bizim memleketimizde, bizim beldemizde gençlere söz hakkı verilmiyor. Bizim asıl şikâyetimiz bu. Benim en büyük şikâyetlerimden bir tanesi bu. İnsanlar okulunu bitiriyor, askerliğini yapıyor geliyor, evleniyor, çoluk çocuk sahibi oluyor ama insanların gözünde insanların nezninde hala çocuk. Bir insanın anne babası için bir kişi çocuktur. Onun evladı olmaktan vazgeçmez. Ama yetişmiş birey oldu artık. 18 yaşını geçti. Ayakların üzerinde durmalı ve o insana söz hakkı verilmeli. Söz hakkı verilmeli ki, kendi çoluğunu çocuğunu kendi üslubunca kendi erdemlerince yetiştirebilmeli. Bizim en büyük eksikliğimiz bu dedi.
MUHABİR - EDA KOÇ
Apdipaşa değil Abdipaşa