Bartın İl Emniyet Müdürlüğü, 17 Şubat ile 1 Mart tarihleri arasında gerçekleştirdiği denetimlerde vatandaşların huzur ve güvenliği için önemli adımlar attı. Yapılan denetimlerde şu sonuçlara ulaşıldı:
Toplamda 9 bin 550 şüpheli şahıs sorgulandı ve 16 aranan şahıs yakalandı.
Narkotik Şube Müdürlüğü tarafından yapılan operasyonlarda ise şu maddelere el konuldu:
14.15 gram Skunk maddesi, 2.80 gram Esrar maddesi, 7.82 gram Metamfetamin maddesi, 0.20 gram Sentetik kannabinoid (bonzai) maddesi, 3 parça halinde toplam 85 içimlik peçeteye emdirilmiş Sentetik Kannabinoid (Bonzai) maddesi, 6 adet Neruda sentetik ecza, 2 adet Lyrica sentetik ecza, 1 adet 2 litrelik Hankey Bannister kaçak viski, 6 adet 1 litrelik Hankey Bannister kaçak viski, 2 adet bandrolsüz bira, 1 adet 70 cl Western Gold viski, 1 adet Tanqueray marka 250 ml Cintonisch kaçak içki, 1 adet Karls Krone marka 0.5 litrelik Tonisch içki, 1 adet açılmış ve yarısı kullanılmış 1 litrelik Hankey Bannister kaçak viski, 1 adet Grinder (öğütücü), 25 paket Marlboro marka kaçak sigara ele geçirildi.
KOM Şube Müdürlüğü tarafından 100 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirildi.
Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından ise 1 adet ruhsatsız tabanca ve 7 adet fişek ile 1 adet ruhsatsız yivsiz av tüfeği ve 7 adet fişek ele geçirildi.
Deniz Limanı Şube Müdürlüğü tarafından 12 deniz aracı kontrol edildi.
Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, bu operasyonların vatandaşların huzur ve güvenliğini sağlamak adına kararlılıkla devam edeceğini belirtti.
Haber Merkezi