Bartın Emniyet Müdürlüğü, uyuşturucu madde ticareti ve kullanımına yönelik gerçekleştirdiği operasyonlarla şehirdeki güvenlik tedbirlerini sürdürüyor. Kamu güvenliği ve toplum sağlığını korumak adına yapılan bu tür operasyonlarla uyuşturucu maddeyle mücadele devam ediyor. Bartın Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen bir soruşturma kapsamında, Bartın İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyonda, şüpheli 2 şahsın üzerinde ve aracında yapılan aramalarda uyuşturucu madde ele geçirildi. Yapılan aramalarda 14,70 gram sentetik kannabinoid (bonzai) ve 1,24 gram metamfetamin maddesi ele geçirildi.
Şüpheliler hakkında Türk Ceza Kanunu'nun 191. maddesi kapsamında "Uyuşturucu Madde Kullanmak ve Bulundurmak" suçuyla ilgili adli işlemlere başlandı. Bartın Emniyet Müdürlüğü, uyuşturucu ticareti ve kullanımına karşı yürütülen kararlı mücadelesini sürdürerek, halkın güvenliğini koruma noktasındaki çalışmalarına devam ediyor.
MUHABİR - YUSUFHAN KABAKCI