Karşılaşmaya etkili başlayan VakıfBank, ilk seti 25-19 önde tamamlayarak 1-0 öne geçti. İkinci sette Eczacıbaşı Dynavit, seti 25-23 kazanarak skoru 1-1'e getirdi.
Müsabakanın üçüncü seti büyük bir çekişmeye sahne oldu. Eczacıbaşı Dynavit, skor üstünlüğünün birçok kez el değiştirdiği seti 25-23 kazanarak 2-1 öne geçti.
Dördüncü setin son bölümünde oyuna ağırlığını koyan VakıfBank, seti 25-23 üstün bitirerek skoru 2-2'ye getirdi ve karar setine gidildi.
Beşinci ve son seti Boskovic'in etkili oyunuyla 15-9 kazanan Eczacıbaşı Dynavit, karşılaşmayı 3-2 kazandı ve şampiyonluğa ulaştı.
Dünya şampiyonu olan Eczacıbaşı Dynavit’in teknik kadrosunda, Bartın doğumlu bir isim bulunuyor.
1990 yılında Bartın’da dünyaya gelen Canberk Tekmen, Ege Üniversitesi antrenörlük bölümü mezunu. Kariyerine 2013 yılında İzmir Büyükşehir Belediyespor’da başlayan Tekmen, sırasıyla Işıkkent Spor Kulübü, Türkiye Voleybol Federasyonu, Nilüfer Belediyespor ve Aydın Büyükşehir Belediyespor’da görev aldı.
Tekmen, 2016-2021 yılları arasında U16-U20 yaş gruplarında istatistik antrenörlüğü yaptı ve 2019 yılında U20 Kız Milli Takımı, 2021 yılında ise U18 Kız Milli Takımı yardımcı antrenörü olarak Dünya Şampiyonası'na katıldı. Bartın doğumlu Tekmen, 2022 Akdeniz Oyunları ve İslam Oyunları'nda yer alan Türkiye Kadın Milli Takımı'nda yardımcı antrenör olarak görev aldı.
MUHABİR - YUSUFHAN KABAKCI