Bartın İl Müftülüğü'ne bağlı Diyanet Kız Gençlik Merkezi, yeni döneme merhaba diyor. Gençler için çeşitli eğitim ve kültür etkinliklerine ev sahipliği yapacak olan merkez, ilmi çalışmalar, müzakereler, kurslar ve çeşitli etkinliklerle gençleri buluşturacak.İlmi çalışmalar kapsamında, merkezde tefsir, İslam tarihi, Arapça metinler, hadis ve Sahabe hayatları gibi dersler verilecek. Ayrıca güncel konuların tartışılacağı müzakereler, Kur'an-ı Kerim öğretimi, ney, tezhip, el işi ve makam derslerinin düzenleneceği kurslar da gençlerin katılımına açık olacak.Etkinlikler kapsamında ise film müzakereleri, geziler ve çeşitli yarışmalar düzenlenecek, gençler hem bilgi düzeylerini artırabilecekler hem de sosyal etkileşimde bulunma fırsatı bulacaklar.
ŞEVVAL ALTINTAŞ
![](https://www.bartinhalkgazetesi.com.tr/images/418873389_765884595573477_1574843740351433630_n.jpg)