Bartın İl Sağlık Müdürlüğü ve Bartın Merkez Toplum Sağlığı Merkezi koordinasyonunda, 31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü’ne dikkat çekmek, farkındalık oluşturmak, tütün ürünlerini kullananlara bırakmaları yönünde bilinç kazandırmak ve sağlıklı yaşam davranışları geliştirmek amacıyla çeşitli etkinlikler düzenlendi.
Bu kapsamda ilimiz kent merkezi Arap Cami önünde stant açılarak, tütün ve tütün ürünlerini kullanımının insan sağlığına ve çevreye verdiği zararlar konusunda bilgilendirmelerde bulunularak standa başvuran vatandaşlara CO ölçümü yapıldı.
Ayrıca vatandaşlar Sağlıklı Hayat Merkezinde faaliyet gösteren sigara bırakma polikliniğine yönlendirildi.
“31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü” etkinlikleri çerçevesinde, Bartın Ulus ilçesi Gürpınar Köyü’nde vatandaşlara broşür dağıtımı ve konuya yönelik gerekli bilgilendirmelerde bulunuldu. Etkinlikler vatandaşlar tarafından ilgiyle karşılandı.
Haber Merkezi
Selam şu alkol bıraktırma işinede el atın bi zahmet takmışsınız bi sigara gidiyorsunuz. Kötülüklerin anası alkol kumar uyuşturucu ocakları söndürüyor. Bunlarla ilgilide bir çaba gayret gösterin.