Çölyak hastalığı, özellikle çocuklarda sıkça görülen bir sağlık sorunudur ve belirtileri oldukça çeşitlidir. Müdürlük, bu hastalığın belirtilerinin karın ağrısı, karında şişlik, ishal, iştahsızlık, enfeksiyonlarda artış ve gelişme geriliği, kusma şeklinde ortaya çıkabileceğini vurguladı.
Çocukların sağlığı açısından son derece önemli olan bu belirtilerin fark edilmesi halinde, vakit kaybetmeden bir doktora başvurulması gerektiği ifade edildi. Özellikle çocukların büyüme ve gelişmesini etkileyebilecek olan bu hastalığın erken teşhis edilmesinin önemine dikkat çekildi.
Müdürlük, ebeveynlere çocuklarının sağlık durumunu yakından takip etmeleri ve yukarıda belirtilen belirtilerden herhangi birini fark etmeleri durumunda vakit kaybetmeden bir doktora danışmaları konusunda uyarıda bulundu. Erken teşhisin ve uygun tedavinin, çocukların sağlıklı bir şekilde büyümelerine ve gelişmelerine yardımcı olabileceği vurgulandı.
Haber Merkezi