Amasra Belediye Başkanı ve yerel seçimlerde Amasra Belediye Başkanı Adayı olan Recai Çakır ve CHP Bartın Belediye Başkanı Adayı M. Rıza Yalçınkaya Amasra'da bulunan taşkömürü tesisini ziyaret etti.
Amasra Taşkömürü İşletme Müessese Müdürlüğü (ATİM) işletme sahibi ve çalışanlar ile görüşen CHP'li isimler, ATİM'in ve maden işçilerinin yanında olduklarını söyledi.
Yaptıkları ziyaret hakkında açıklamalarda bulunan İlçe Belediye Başkanı Recai Çakır, "Amasra’nın simgesi, en önemli ekmek kapılarından ATİM’i Bartın Belediye Başkan Adayımız Rıza Yalçınkaya ile ziyaret ettik. ATİM’i yavaşlatıp, özelleştirme niyetinde olanlara Biz buradayız dedik!" ifadelerini kullandı. Başkan Çakır, " Biz kazanacağız, emekçi kazanacak! İşçi kazanacak! Madenci Kazanacak!" mesajını yayımladı.Haber Merkezi
![](https://www.bartinhalkgazetesi.com.tr/images/files/2024/03/65e825cad1f1a.jpg)
![](https://www.bartinhalkgazetesi.com.tr/images/files/2024/03/65e82607e2e6e.jpg)