Bartın Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, çiftçilere 2024 yılı Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) başvurularının bugün mesai bitimi ile sona ereceği uyarısında bulundu. Başvuruların; il, ilçe Müdürlükleri veya e-Devlet kapısı üzerinden gerçekleştirilebileceği bildirildi.
2024 üretim yılı ÇKS müracaatlarını güncellemeyen veya yeni kayıt yaptıracak olan çiftçilere önemli bir hatırlatma yapıldı. Bu kapsamda, 2024 üretim yılı ÇKS müracaatlarını tamamlamayan üreticilerin, bitkisel üretim desteklemelerinden yararlanabilmesi için başvurularını bugün mesai bitimine kadar bağlı bulundukları İl ya da İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerine giderek ya da e-Devlet Kapısı üzerinden yapmaları gerektiği vurgulandı.1 Eylül 2023 tarihi itibarıyla başlayan 2024 üretim yılı ÇKS başvurularının bugün sona ereceği belirtilirken, çiftçilere 2024 üretim yılı ÇKS'ye bağlı tarımsal destekleme ödemelerinden (mazot ve gübre desteği, fındık alan bazlı gelir desteği ve benzeri) yararlanabilmeleri açısından, başvurularını tamamlamaları önemle hatırlatıldı. Bu bağlamda, Bartınlı çiftçilerin 2024 üretim yılı ÇKS başvurularını unutmamaları ve destekleme ödemelerinden yararlanabilmeleri için başvurularını tamamlamaları önem arz etmektedir.ŞEVVAL ALTINTAŞ
![](https://www.bartinhalkgazetesi.com.tr/images/409014878_748679310637939_7533906622624306689_n.jpg)