Ekipler Bartın il genelinde, asayiş tedbirlerini artırdı.
İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Yalı mevkii, Kanlıırmak bölgesi, ırmak kenarları, yürüyüş yolları, Orduyeri Mahallesi, Dostkent civarları ve Hürriyet Mahallesi'nde bulunan Köypark ve çevresinde geniş çaplı güvenlik kontrollerinin ardından, Kanlıırmak bölgesi, Irmak kenarları, yürüyüş yolları, Orduyeri Mahallesi, Dostkent civarları, Karaköy Mahallesinde bulunan parklar, Hürriyet Mahallesi'nde bulunan Köypark ve civarını kontrol etti. Polis ekipleri söz konusu bölgelerde bulunan şüpheli şahıslara yönelik GBT sorgusu gerçekleştirdi.
Bu kapsamda, söz konusu bölgelerde devriye ekipleri tarafından şüpheli şahıslara yönelik GBT uygulamaları yapıldı. Bartın İl Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, yaz aylarında artan nüfus yoğunluğu ve turistik hareketlilik nedeniyle güvenlik tedbirlerinin sıkılaştırıldığını belirtti. Halkın huzur ve güvenliğini sağlamak için gece gündüz demeden görev başında olduklarını vurgulayan yetkililer, vatandaşlardan da şüpheli durumlarla karşılaştıklarında ivedilikle 122 Acil Çağrı Merkezi üzerinden polis imdat hattına ulaşmaları çağrısında bulundu.
Bartın İl Emniyeti, yürütülen bu çalışmalarla birlikte, halkın yaz mevsimini daha güvenli ve huzurlu geçirebilmesi için gerekli tüm önlemleri almaya devam edeceklerini bildirdi.
Haber Merkezi