Bartın Belediyesi, Belediye İş Sendikası ve Türkiye Denizciler Sendikası arasında gerçekleştirilen Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri sona erdi ve yeni anlaşma imzalandı. Yapılan anlaşma kapsamında, Bartın Limanı'nda görevli kadrolu personel ve işçi personelinin maaşlarına büyük oranda artış sağlanacak.
Yeni Toplu İş Sözleşmesi ile Bartın Limanı çalışanlarının maaşlarında yüzde 55'e varan bir zam gerçekleştirilmesi karara bağlandı. Bu önemli zam hamlesi, çalışanların ekonomik durumlarına önemli bir katkı sağlayacak ve çalışma koşullarını iyileştirecek nitelikte.
Bartın Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, yapılan zammı “Belediyemiz ile Belediye İş Sendikası ve Türkiye Denizciler Sendikası arasında gerçekleştirilen Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri tamamlandı. Yapılan yeni sözleşme ile Limanda görevli kadrolu personel ve kadrolu işçi personelimizin maaşlarına yüzde 55 zam yaptık. Hayırlı olmasını diliyorum.” şeklinde duyurdu.
MUHABİR - YUSUFHAN KABAKCI