Bartın Belediyesi, dijital belediyecilik alanında attığı önemli adımlarla vatandaşlara kolaylık sağlamaya devam ediyor. Belediye, www.bartinbelediyesi.com adresi üzerinden hayata geçirdiği çeşitli projelerle vatandaşların belediye hizmetlerine daha hızlı ve etkili bir şekilde erişmelerini sağlıyor.
E-Belediye: Kolaylık Bir Tık Uzağınızda“E-BELEDİYE” uygulaması sayesinde vatandaşlar, belediyeye gelmeden birçok işlemi online olarak gerçekleştirebiliyor. Borç ödeme ve sorgulama, Su Abonelik Ön Başvuru, Beyan Bilgileri Sorgulama, Sicil Bilgileri Sorgulama, Tahakkuk Bilgileri Sorgulama, Tahsilat Bilgileri Sorgulama gibi işlemler, bilgisayar ve akıllı telefonlar üzerinden kolayca yapılabiliyor. Ayrıca, belediye ile ilgili genel bilgiler, duyurular, nöbetçi eczaneler, otobüs tarifeleri ve saatleri gibi güncel bilgilere de siteden erişim mümkün.
Çözüm Merkezi: Hızlı ve Güvenilir İletişimBelediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu'nun talimatları doğrultusunda kurulan “İlk Adımda Çözüm Merkezi” bölümü, vatandaşların şikayet, öneri, talep ve ihtiyaçlarını doğrudan iletebilmelerine olanak tanıyor. Çözüm Merkezi personeli, gelen talepleri hızlı bir şekilde çözüme kavuşturuyor ve vatandaşların zaman kaybetmeden ihtiyaçlarına yanıt veriyor.
Sanal Tur Projesi: Bartın’ı 360 Derece KeşfedinBartın Belediyesi, Sanal Tur projesi ile şehrin turistik değerlerini dünyanın her yerinden erişilebilir kılıyor. www.sanalturbartin.com adresi üzerinden, şehrin tarihi ve turistik mekanları interaktif bir şekilde 360°'lik açı ile keşfedilebiliyor. Proje, Bartın'ın kültürel zenginliklerini tanıtmak adına büyük bir kolaylık sağlıyor.
Dijital Tahsilat: 5 Milyon 214 Bin 335 Türk LirasıBelediye web sitesine 2023 yılında 74.443 ziyaret gerçekleşirken, 15.607 kişi su borcu, çevre temizlik ve emlak vergisi gibi ödemelerini online olarak gerçekleştirdi. Belediye sitesi üzerinden yapılan işlemlerle toplamda 5 milyon 214 bin 335 Türk Lirası tahsilat gerçekleştirildi.
Başkan Fırıncıoğlu: Dijital Dönüşüme Önem VeriyoruzBartın Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, dijital dönüşümün hizmet kalitesini artırmada büyük bir öneme sahip olduğunu vurgulayarak, "Teknolojik gelişmeleri takip ederek, bu yenilikleri belediye hizmetlerinde kullanabilmek çok önemli. Belediye olarak, vatandaşlarımıza online olarak birçok hizmeti sunuyoruz. Dijital dönüşüme büyük önem veriyoruz ve vatandaşlarımıza büyük kolaylık sağlıyoruz" şeklinde konuştu.ŞEVVAL ALTINTAŞ
![](https://www.bartinhalkgazetesi.com.tr/images/15607-KISI-E-BELEDIYE%E2%80%99YI-KULLANDI-_1_.jpg)
![](https://www.bartinhalkgazetesi.com.tr/images/15607-KISI-E-BELEDIYE%E2%80%99YI-KULLANDI-_15_.jpg)
![](https://www.bartinhalkgazetesi.com.tr/images/15607-KISI-E-BELEDIYE%E2%80%99YI-KULLANDI-_16_.jpg)
![](https://www.bartinhalkgazetesi.com.tr/images/15607-KISI-E-BELEDIYE%E2%80%99YI-KULLANDI-_17_.jpg)
![](https://www.bartinhalkgazetesi.com.tr/images/15607-KISI-E-BELEDIYE%E2%80%99YI-KULLANDI-_18_.jpg)
Belediye imar planına da bu siteden ulaşmak istiyoruz.