Milliyetçi Hareket Partisi'nde aday adaylığı süreci devam ediyor. Milliyetçi Hareket Partisi'nde 31 Mart 2024 Mahalli İdareler seçimi için 13 Kasım 2023 tarihinde başlayan aday adaylığı süreci, 15 Aralık 2023'te sona erecek.
31 Mart 2019 Mahalli İdareler seçiminde Milliyetçi Hareket Partisi'nden aday olarak seçimlerden zaferle ayrılan Kumluca Belediye Başkanı İsmail Can, Ankara’da bulunan MHP Genel Merkezi’ne giderek başvurusunu yaptı. Daha önce başvurusunu MHP Bartın İl Başkanlığı’nda yapan İsmail Can, MHP Genel Merkezi’nde aday adaylık başvurusunu pekiştirmiş oldu.
Bartın’dan geniş bir katılım ile başvurusunu yapan Başkan Can :” “Bartın’dan 100 kişilik ekip ile genel merkezimize geldik. Kumluca Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunu yaptım. Başvurunun ardından Genel Başkan Yardımcımız Sadir Durmaz ile görüştük, fikir alışverişinde bulunduk. Başvurumuz hayırlı olsun” ifadelerine yer verdi.
MUHABİR - YUSUFHAN KABAKCI