Bartın GİAD Başkanı Hüseyin Alp Akın yayımladığı mesajında, “Maneviyat ve huzur dolu mübarek günlerin başlangıcı olan ve hayatımıza nice güzellikler katan ulvi gecelerden birisi olan Regaip kandiline ulaşmanın huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz.Recep, Şaban ve Ramazan aylarının manevi atmosferine de Regaip Kandili ile birlikte girmiş bulunmaktayız. Bu aylar, milletimizin birlik ve beraberliğinin arttığı, aynı duygu ve maneviyatı paylaşan gönüllerin bir araya geldiği çok özel günlerdir.
“Dualarınız kabul olsun”
Feyzin, bereketin ve güzelliklerin yoğun olarak yaşandığı, yapılan duaların, dileklerin kabul edildiği, yardımlaşma ve dayanışma duygularının en yüksek seviyeye ulaştığı bir zaman dilimi olan mübarek ayları fırsat bilerek aramızdaki çekişmeleri ve kırgınlıkları kaldırarak, elimizi ve gönlümüzü uzatabileceğimiz herkese açmalı, insani meziyetlerimizin yeniden yeşermesine gayret göstermeliyiz.
“Barış ve huzur getirsin”
Bu gecede olduğu gibi devam eden mübarek aylarda da, bir ibadet şuuru ile toplum olarak birbirimize kenetlenerek, birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde daha hoşgörülü ve saygı çerçevesinde yapılan davranışlarımızın, millet olarak medeniyetimizde var olan huzur ve kardeşliğimizi daha da artıracağına inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Bartın halkımızın olmak üzere, ülkemiz ve İslam âleminin Regaib Kandilini tebrik ediyor, bu mübarek gün ve gecenin tüm insanlığa barış ve huzur getirmesi; birlik, beraberlik, dayanışma ve kardeşlik duygularının güçlenmesine vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.