Bartın Üniversitesi (BARÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölümü bir panel gerçekleştirilecek. 21-28 Nisan Ebeler Haftası ve 5 Mayıs Ebeler Günü nedeniyle gerçekleştirilecek panelde; Bartın Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Hacer Yalnız Dilcen'inde moderatörlük yapacağı toplantıda; "2024 ICM Teması Ebeler: Yaşamsal Bir İklim Çözümü ve İklim Değişikliği ve Gebelik" konuları hakkında bilgiler verilecek. 2 Mayıs Perşembe günü saat 14.00'da gerçekleştirilecek olan söyleşi çevrimiçi yapılacak.Günümüzde iklim ve karbon ayak izi konularındaki tartışmalar ve sürdürülebilir kalkınma hedeflerinde; hedeflenenler arasında kadın ve çocuk sağlığının geliştirilmesi bağlamında panel gerçekleştirecek olan BARÜ Sağlık Bölümleri Fakültesi Ebelik Bölümü akademisyenleri, bu konudaki hassasiyetlerini dile getirdiler.
MUHABİR - EDA KOÇ
![](https://www.bartinhalkgazetesi.com.tr/images/files/2024/05/6631672653830.jpg)