Bartın Üniversitesi Kutlubey Yerleşkesinde coşkulu bir mezuniyet töreni gerçekleştirildi. Mezuniyet töreni daha başlamadan önce il dışından gelen araçların oluşturduğu yoğun trafik dikkat çekti.
Bartın Üniversitesi Kutlubey Yerleşkesinde gerçekleşen mezuniyet töreninde önemli isimler yer aldı. Mezuniyet törenine Bartın Valisi Nurtaç Arslan, AK Parti Bartın Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz, Garnizon Komutanı Deniz Kıdemli Albay Erkan Şahin, Bartın Belediye Başkanı Rıza Yalçınkaya, Bartın Cumhuriyet Başsavcısı Faruk Kaynak, Bartın Üniversitesi Rektörü Orhan Uzun, Bartın İl Genel Meclisi Başkanı Turhan Kalaycı, Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır, Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman, AK Parti Bartın İl Başkanı Yaşar Arslan, CHP Bartın İl Başkanı İsmail Cem Akyol, akademik personel, öğrenciler ve aileleri katılım sağladı.
Mezuniyet töreninde Bartın Üniversitesi Rektörü Orhan Uzun açıklamalarda bulundu. Orhan Uzun açıklamasında, "İçinde bulunduğunuz bu üniversite, 22 Mayıs 2008 tarihinde kuruldu ve henüz 16 yaşında…81 ilimizden ve dünyanın 5 kıtasındaki 66 farklı ülkeden 18 bine yakın öğrencisiyle henüz 16 yaşında…
Evet, daha yolun başında ama içinde bulunduğunuz bu üniversite gururla ifade etmeliyim ki Dünyanın en iyi üniversiteleri arasında. Dünyanın en bilinen yükseköğretim derecelendirme kuruluşlarından biri olan Times Higher Education 2024 Genç Üniversite sıralamasında Dünya en iyi ilk 400 üniversitesi arasına girdik.Aynı sıralamada Türkiye’nin en iyi 8’inci üniversitesi, Araştırma Kalitesine göre ise Türkiye’nin en iyi devlet üniversitesi olduk.Ülkemizin önemli kurumlarından TÜBİTAK tarafından hazırlanan Alan Bazlı Yetkinlik Analizine göre 2 alanda ise Türkiye’de birincisi olduk.7 alanda Türkiye ilk 5’te yer aldık. 27 alanda ise en yetkin yükseköğretim kurumları arasında gösterildik.Ve bunu henüz 16 yaşında bir üniversite olarak yaptık" ifadelerini kullandı.
Törende bölüm öğrencileri kep ve cübbeleri ile birlikte coşkulu kalabalığı selamladı, sonrasında ise dereceye giren öğrencilere belgeleri verildi. Tören sonunda mezun olan öğrenciler hep birlikte keplerini fırlattılar, ardından aileleri ve yakınları ile hatıra fotoğrafı çektirdiler.MUHABİR - YUSUFHAN KABAKCI
EĞİTİM
Yayınlanma: 26 Mayıs 2024 - 10:49
BARÜ'DE MEZUNİYET COŞKUSU
EĞİTİM
26 Mayıs 2024 - 10:49