![](https://www.bartinhalkgazetesi.com.tr/images/files/2024/05/6644bbc0600fc.jpeg)
Gözlem kuleleri, Bartın Endüstri Meslek Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin üretimini yaptığı ahşap platformlardan oluşuyor. Yerleştirilen kuleler sayesinde cankurtaranlar, geniş bir alanı kontrol ederek olası kazaları önleyebilecek.
Çalışmalara öğrenci ve öğretmenlerin de katılması, projeye ayrı bir anlam katıyor. Bu sayede, geleceğin cankurtaranları da bu kulelerin kullanımı ve deniz güvenliği hakkında bilgi edinme imkanı buluyor.
Haziran ayının başlangıcıyla birlikte göreve başlayacak olan cankurtaranlar, bu kuleler sayesinde sahil güvenliğini en üst seviyeye çıkaracak. Bartın sahilleri, bu sayede tatilciler için daha güvenli bir ortam haline gelecek.
Bartın İl Özel İdaresi yetkilileri, cankurtaranların yanı sıra sahillerde gerekli güvenlik önlemlerinin de alındığını, vatandaşların rahat ve güvenli bir şekilde tatil yapabilmeleri için her türlü çalışmanın yapılmakta olduğunu belirttiler.
MUHABİR - YUSUFHAN KABAKCI