Geçtiğimiz yıl Türkiye Atletizm Şampiyonası'nda elde ettiği başarılarıyla adından söz ettiren Bartın Otizimli ve Engelliler Destek Eğitim Dayanışma Spor Kulübü (BOED-SK) sporcusu Arda Yirmibeş, bu yıl da başarısını bir üst seviyeye çıkararak 100 metre erkekler mozaik kategorisinde birinci oldu.
100 metrede birincilik!
Mozaik kategorisinde 100 metrede Türkiye 3'üncüsü ve 200 metrede Türkiye 1'incisi unvanlarıyla dikkatleri üzerine çeken Arda, Türkiye Özel Sporcular Atletizm Şampiyonası'nda 100 metre erkekler mozaik kategorisinde birincilik elde ederek Türkiye Şampiyonu oldu.
Hepimizin gururu
Antrenörü Mustafa Karabaş ve ailesiyle birlikte Antalya’daki Türkiye Özel Sporcular Atletizm Şampiyonası'nda yarışan Arda, Türkiye Şampiyonu olarak hem Bartın Otizmli ve Engelliler Destek Eğitim Dayanışma Spor Kulübü’nü hem Bartın’ı hem Türkiye’yi gururlandırdı.
Dernek başkanı kutladı
Bartın Otizmli ve Engelliler Derneği Başkanı Berna Şengün, “ 19 ila 21 Kasım tarihlerinde Antalya’da düzenlenen şampiyonada Bartınlı evladımız Arda Yirmibeş, Türkiye Şampiyonu olmuştur. Elde ettiği başarıyla bizleri ve Bartınlıları gururlandırarak sevince boğan Arda’nın dernek olarak her zaman yanında olmaya devam edeceğiz. Başta Arda’yı sonra onu yetiştiren ailesini sonra da bu yolda ona destek olan antrenörü Mustafa Karabaş’ı yürekten kutluyorum” diyerek genç sporcumuzu tebrik etti.
ŞEVVAL ALTINTAŞ