Bartın, sonunda beklenen kar yağışına kavuştu. Şehir, beyaz örtüyle kaplanarak kışın güzelliklerini yaşamaya başladı. Meteoroloji tarafından yapılan tahminler doğrultusunda, Bartın'ı etkisi altına alan kar yağışı, vatandaşları sevindirirken, aynı zamanda günlük yaşamı da olumsuz etkiledi.
Sabah saatlerinden itibaren başlayan kar yağışı, şehir merkezinde ve çevresinde yoğun bir şekilde hissedildi. Beyaz örtü, ağaçları, binaları ve yolları süslerken, özellikle çocuklar kar yağışını fırsat bilerek sokaklarda kar topu oynamaya başladı.
Ancak, kar yağışının olumsuz etkileri de görülmeye başlandı. Yolların buzlanması nedeniyle trafikte aksamalar yaşandı. Sürücüler, dikkatli olmaları konusunda uyarıldı. Belediye ekipleri, ana arterlerde tuzlama ve kar küreme çalışmalarına hız verdi.
2 günlük kar yağışı Bartın’a yetmedi.
Bartın, geçtiğimiz günlerde beklenen kar yağışını karşıladı ancak şehir, beyaz örtüyle kısa bir süreliğine tanışabildi. Meteoroloji tarafından yapılan tahminler doğrultusunda başlayan kar yağışı, vatandaşları sevindirirken, maalesef şehri istenilen kar miktarına ulaştıramadı.
İki gün boyunca devam eden kar yağışı, şehirde kısa süreli bir güzellik oluşturdu. Beyaz örtüyle kaplanan ağaçlar ve binalar, Bartınlıları kışın gelişine hazırlarken, çocuklar sokaklarda kar topu oynamanın keyfini çıkardılar.
Ancak, kar yağışının miktarının beklentileri karşılamaması nedeniyle, şehirde kışın güzelliklerine doyulamadı. Yer yer eriyen kar, kaldırımları ve yolları buzlu hale getirerek ulaşımda zorluklara neden oldu. Belediye ekipleri, buzlanmanın önüne geçmek için tuzlama ve kar küreme çalışmalarını artırdı.
Meteoroloji yetkilileri, kısa süreli kar yağışının ardından şehirde soğuk hava koşullarının devam edeceğini belirtirken, vatandaşları don olaylarına karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tahminlerine göre önümüzdeki hafta sıcaklıklar yükselirken, Salı günü için kuvvetli yağış uyarısı verildi.
MUHABİR - YUSUFHAN KABAKCI