Bartın Kent merkezinde bulunan tarihi Asma Köprüsü, üzerinden geçen vatandaşları ilginç bir manzara ile karşı karşıya bıraktı. Irmağın sularında beliren koyu renkli bir alan, görenleri şaşırttı ve ardından merak uyandırdı. Vatandaşlar, bu ilginç manzaranın sebebini anlamak için büyük bir merakla olayı izlemeye başladı.
İlk bakışta ırmakta koyu renkli bir oluşum olarak görünen bu manzara, dikkatlice incelendiğinde bir balık sürüsüne aitti. Irmağın kenarında geniş bir alana yayılan bu balık sürüsü, vatandaşlar arasında yoğun bir merak konusu haline geldi.
İlk bakışta ırmakta koyu renkli bir oluşum olarak görünen bu manzara, dikkatlice incelendiğinde bir balık sürüsüne aitti. Irmağın kenarında geniş bir alana yayılan bu balık sürüsü, vatandaşlar arasında yoğun bir merak konusu haline geldi.
Çevre sakinlerine göre balıkların bu bölgede tek bir alanda toplanmasının sebepleri arasında iklimsel değişimler, su sıcaklığı ve beslenme alışkanlıkları yer alıyor olabilir. Ancak, olayın tam olarak sebebini belirlemek için uzman ekiplerin detaylı incelemelerde bulunması gerekecek.
MUHABİR - YUSUFHAN KABAKCI
Yav ne olacak lağım akıyor o noktaya aksamcilara lağım dan beslenen balıkları tutan oltacilarda yolunu buluyor