Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol gereği 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Okul Spor yarışmaları kapsamında Yıldız kızlar 3x3 Basketbol müsabakaları oynanan finallerle tamamlandı. Bartın şampiyonu Fatih Ortaokulu yıldız kız takımı 3x3 basketbol müsabakalarında grup müsabakaları sonrası yarı finallerde mücadele etti. Yarı final mücadelelerinde birinci olan Fatih Ortaokulu yıldız kızlar 3x3 basketbol müsabakalarında Türkiye Finallerinde mücadele etti.
Fatih Ortaokulu kız basketbol takımı Okul Sporları Yıldız Kızlar 3x3 basketbol Türkiye şampiyonası finallerine 5 galibiyet ve 1 mağlubiyet alarak Türkiye 6.cısı oldu. Fatih Ortaokulu ile Gündoğdu spor kulüp ve okul işbirliği ile başarıya ulaştı. Kulüp ve okul işbirliği ile başarıyı elde eden Fatih Ortaokulu son yıllarda Gündoğdu spor kulübü ile son yıllarda katıldıkları Türkiye şampiyonalarında derece elde ederek övgü alıyor. Gündoğduspor kulübü elde edilen başarının ardından sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulundu. Kulüp paylaşımda şu ifadeleri kullandı:
“Kulübümüz Gündoğduspor kulübü oyuncularından oluşan Fatih Ortaokulu takım oyuncuları Esile Nil Yıldız, Helin Tuana Elipek, Asya Kantarlı, Cemre Özgü Arslan ve Çetin Bozkurt hocamıza emekleri için teşekkür ederiz.”
Muhammet Bayraktar