Bartın'da artan trafik kazaları, yetkilileri harekete geçirdi.
Vali Dr. Nurtaç Arslan önderliğinde yapılan incelemeler, il merkezinde ve Kozcağız beldesinde trafiği etkileyen faktörleri belirlemek ve çözüm odaklı önlemler almak amacıyla gerçekleştirildi.
İncelemelerde bulunan heyet, Bartın'daki trafik sorunlarına çözüm üretebilmek için bir araya gelerek detaylı bir değerlendirme yaptı.
Vali Arslan, özellikle il merkezinde araç ve yaya trafiğinin yoğun olduğu bölgelerde, kavşaklarda, yaya geçitlerinde ve üst geçitlerde yaşanan kazaları önlemek adına planlanan menfez yenileme çalışmalarını yerinde inceledi. Ayrıca, Kozcağız beldesinde Baraj yolu ve karayolu çalışmalarını denetleyerek, bu bölgelerdeki trafik güvenliğini artırmaya yönelik adımları değerlendirdi.
İncelemeler sırasında Vali Arslan'a, Kastamonu Karayolları 15. Bölge Müdürü Alparslan Eşlik, İl Emniyet Müdürü Ünsal Hayal, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Ersin Arslan ve DSİ 233. Şube Müdürü Bünyamin Karahan gibi önemli kurum yetkilileri eşlik etti.
Vali Arslan ve beraberindeki heyet, il merkezindeki yoğun trafiğe sahip kavşaklarda ve diğer riskli bölgelerde çözüm odaklı detaylı incelemelerde bulunarak, alınması gereken önlemleri belirledi. Trafik güvenliğini artırmak amacıyla hayata geçirilecek projelerle ilgili olarak da yetkililerden bilgi aldı.
Alınacak tedbirlerle şehirdeki trafik kazalarını azaltmayı hedefleyen heyet, kamunun güvenliği ve vatandaşların can güvenliğini sağlamak için kararlı bir şekilde çalışacaklar.
ŞEVVAL ALTINTAŞ