Gençlik ve Spor Bakanlığının, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası’nda (12-21 Mayıs) yer alacak gençleri belirlediği “2024 Yılı Temsilci Genç” başvurusunun sonuçları açıklandı. Açıklanan sonuçlarına göre “2024 Temsilci Genç” programında, Bartın Üniversitesi öğrencilerinden 2 de isim yer aldı. Buna göre; BARÜ Türkoloji Bölümü öğrencileri; Elif Karlıtepe ve Orhangazi Serbest, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası’nda, Bartın’ı temsil edecek.
166 Genç Temsilci Olarak Seçildi
Gençlik ve Spor Bakanlığı bu konuda açıklama yaptı. Açıklamada, “Türkiye’nin Gücü: Gençliği” sloganıyla kutlanacak 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlama programı için Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünce; 81 il ile KKTC ve Azerbaycan’dan bir erkek ve bir kadın olmak üzere toplam 166 genç, temsilci olarak seçildi. Temsilci gençler, 18-25 yaş arası ön lisans, lisans veya lisansüstü programlarında okuyan, gençlik çalışmalarına aktif katılım sağlayan, gönüllülük faaliyetlerinde bulunmuş, sportif, kültürel ve sosyal etkinliklerde aktif rol alabilecek kişiler arasından seçildi" şeklinde ifadeler kullanıldı.
Milli Mücadele Ruhu
Program ile ilgili detaylara yer verilen açıklamanın devamında, "12-21 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek program kapsamında gençler, milli mücadele tarihinde çok önemli bir yere sahip Samsun, Amasya ve Sivas’ı ziyaret ederek milli mücadele ruhunu yerinde müşahede etme fırsatı bulacak. Ankara’daki 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarına katılacak gençler, devlet büyüklerince de kabul edilecek” ifadeleri kullanıldı.
Haber Merkezi