Türkiye Futbol Federasyonu’nun faaliyet programında yer alan 2023-2024 sezonun U15 Türkiye Şampiyonası müsabakaları 14-17 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek. Şampiyonanın bir ayağı Zonguldak ilkinde gerçekleşecek. Zonguldak grup merkezinde bugün başlayacak olan müsabakalarda Bartın, Karabük, Kastamonu, Sinop ve İstanbul’dan toplam 6 takım bir üst tura çıkma mücadelesi verecek. Müsabakaların fikstür çekimi dün Zonguldak ASKF bürosunda gerçekleştirildi.
U15 Türkiye Şampiyonası 1.Kademe maçlarında Zonguldak grup merkezinde mücadele eden Bartın Gençlerbirliği kura çekiminde A grubunda İstanbul’dan Zara Ekinlispor ve Karabük Gençlikspor ile eşleşti. Çekilen fikstür de ise B grubuna İstanbul Beylerbeyi, Kastamonu Taşköprüspor ve Sinop Tersanespor takımları düştü. Müsabakalar Fener Sahasında oynanacak. Bugün Fener Sahasında oynanacak ilk maçlarda A grubunda mücadele edecek olan Bartın Gençlerbirliği saat:16.00’da İstanbul temsilcisi Zara Ekinlispor ile karşılaşacak.
Kura çekimi sonrasında A ev B grubu şu şekilde oluştu:
A Grubu: Bartın Gençlerbirliği, İstanbul Zara Ekinlispor, Karabük Gençlikspor
B Grubu: İstanbul Beylerbeyi, Kastamonu Taşköprüspor, Sinop Tersanespor
İlk maçlar bugün oynanacak
Saat 14.00 Kastamonu Taşköprüspor- Sinop Tersanespor
Saat 16.00: İstanbul Zara Ekinlispor- Bartın Gençlerbirliği.