2023-2024 sezonu Bartın Amatör Spor Kulüpleri ve Bartın Futbol İl Temsilciliği tarafından ilimizde düzenlenen U13 Futbol Liginde üçüncü hafta karşılaşmaları oynanan tek maçla tamamlandı.
Yeni Bartınspor ve Kozcağız Belediyespor’un rakipleri Bartın Genç Orduspor ve Amasra Gençlik ve Spor Kulüpleri maç çıkmadı ve iki takım haftayı 3-0 hükmen galibiyetle kapattı.
Ligin en önemli karşılaşması şampiyonluk mücadelesi veren Bartın Gençlerbirliği ile Bartın Ankaspor arasında oynandı. Ömertepesi sentetik sahada ilimiz hakemlerinden Emircan Siler’in yönettiği karşılaşmayı Bartın Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı (ASKF) Turgut Altınçubulk, ASKF Yönetiminde Genel Sekreterlik Görevinde bulunan Bartın Futbol İl Temsilcisi Esat Günaydın, ASKF Yönetiminde Başkan Yardımcılığı Görevini yürüten Kemergençlikspor Kulüp Başkanı İsmail Ekerbiçer, saha komiseri Erdem Ersoy, Bartıngençlikspor takımının teknik sorumlusu Adem Özbakan ve çok sayıda sporsever izledi.
Karşılaşmaya hızlı başlayan iki takım da maçın henüz başında pozisyonlar yakalarken bunların ilkini Bartın Gençlerbirliği Hasan İlhan ile değerlendirerek 1-0 öne geçti. Geri kalan dakikalarda iki takım oyuncuları karşılıklı ataklar geliştirdi. Az pozisyonun yaşandığı maçın ilk yarısında Onur Yiğit Özdemir ile bir gol daha bulan Bartın Gençlerbirliği ilk yarıyı 2-0 önde tamamladı.
Karşılaşmanın ikinci yarısında iki ekipte atak bir oyun sergiledi. Maçın ikinci yarısına Bartın Ankaspor etkili başladı. Maçta etkili bir oyun sergileyen Bartın Ankaspor ikinci yarının ikinci çeyreğinde kendi götürdüğü topu gol yaparak skoru aradaki farkı bire indiren golü kaydetti. Başa baş şeklinden geçen maçın 50.dakikasında Bartın Gençlerbirliği Hasan İlhan ile durumu 3-1’e getirerek maçta rahatladı.
Maçı bırakmak istemeyen Bartın Ankaspor ayağa paslarla rakip kalede pozisyon üretti. 3-1 geriye düşen Bartın Ankaspor aradaki skor farkını azaltmak için oyunu rakip alana yıksa da rakip kalede ileri uç oyuncuları son vuruşlarda etkisiz kaldı. Maçın son bölümünde maç bir o kalede bir bu kalede oynanırken 2 takımda bol pozisyona girdi. Son dakikalarda Bartın Ankaspor girdiği pozisyonları değerlendiremedi ve karşılaşma Bartın Gençlerbirliği takımının 3-1 üstünlüğü ile sona erdi. İki takımın açık ve tempolu bir oyun sergilemesi izleyenlerden de alkış aldı. Bartın Gençlerbirliği bu galibiyetle ligde de ikinci galibiyetini aldı.