Bartın'da çiçek olmayan ev neredeyse yok denilebilir. Yeşili bol Bartın'da yaşayanlar, gerek bahçelerinde gerekse pencere önündeki saksılarında çiçek yetiştirmeyi ihmal etmiyor.
Çiçekler gündüzleri çevreye yaydığı oksijen ile fayda sağlarken aynı zamanda ortama renk katarak, bulunduğu yerin güzel kokmasını sağlıyor. Yalnız yaşayanların ya da evlat edinmek isteyenlerin yardımına, yine vatandaşların gözü gibi baktığı mis kokulu çiçekler yetişiyor.Bartın'daki çiçekçilere vatandaşların en çok tercih ettikleri çiçeği sorduk. Çiçekçiler, Bartın şehir merkezinde en fazla satın alınan çiçek türünün, Sardunya olduğunu söylediler.
Sardunya bakım kolaylığı ve fiyatları nedeniyle Bartınlıların en çok satın aldığı çiçeklerin başında geliyor. Farklı renkleri bulunan Sardunya'nın saksı fiyatı, ortalama 100 liradan alıcı buluyor.MUHABİR - EDA KOÇ
![](https://www.bartinhalkgazetesi.com.tr/images/files/2024/05/66558e5241198.png)
![](https://www.bartinhalkgazetesi.com.tr/images/files/2024/05/66558eabe68bb.png)