Bartın’da Şubat ayının başında sabah saatlerinde yaşanan kırağı, öğle saatlerinden itibarense yerini sıcak havalara bırakmıştı. Yine aynı gün akşam saatlerinden itibarense hava sıcaklığı hızla düşüş göstermişti. Bir süre böyle devam eden hava sıcaklıkları Şubat’ın 5’inden sonra 18 ila 20 derece arasında hava sıcaklığı seviyesine ulaştı.
Birkaç gün önce sahil bölgesinden meteor geçişinin yaşandığı Bartın’da Bartınlılar şimdi de deniz seviyesinin yükselmesine şahit oldu. İklim değişikliği nedeniyle son 2 yıldır ekstrem hava olaylarının yaşandığı Bartın’da üst üste iki defa sel afeti yaşandı. Akdeniz bölgesindeki hava sıcaklıkları ile eşdeğer duruma gelen Bartın, önümüzdeki günlerde daha da ısınmaya devam edecek.![](blob:https://web.whatsapp.com/fa813893-134e-40e1-8ae3-19a1915335f6)
![](https://www.bartinhalkgazetesi.com.tr/images/files/2024/02/65c5f2ad2581d.jpeg)
“İklim Değişikliği İle Yaşandığını Düşünüyoruz”
İnkumu’nda yaşanan deniz suyu seviyesinin yükselmesini gören vatandaşlar, “İnkumu’nun sembolü olan ağaçlı kayanın daha önce deniz suyu bir metre dibine kadar geliyordu. Çok dalgalı denizlerin olduğu dönemde deniz suyu yola kadar da yükselmişti. Ancak günlük güneşlik havada neredeyse su yola kadar yaklaştı. Bu durumun iklim değişikliği ile yaşandığı düşünüyoruz. Son 10 gün içerisinde Bartın’da sis, kırağı, buz gibi havalar, 20 dereceyi bulan hava sıcaklıkları, meteor gibi hadiselerin ardından şimdi de deniz suyu seviyesinin yükselmesini gördük”dedi.ŞEVVAL ALTINTAŞ
Birkaç gün önce sahil bölgesinden meteor geçişinin yaşandığı Bartın’da Bartınlılar şimdi de deniz seviyesinin yükselmesine şahit oldu. İklim değişikliği nedeniyle son 2 yıldır ekstrem hava olaylarının yaşandığı Bartın’da üst üste iki defa sel afeti yaşandı. Akdeniz bölgesindeki hava sıcaklıkları ile eşdeğer duruma gelen Bartın, önümüzdeki günlerde daha da ısınmaya devam edecek.
![](https://www.bartinhalkgazetesi.com.tr/images/files/2024/02/65c5f2ad2581d.jpeg)
“İklim Değişikliği İle Yaşandığını Düşünüyoruz”
İnkumu’nda yaşanan deniz suyu seviyesinin yükselmesini gören vatandaşlar, “İnkumu’nun sembolü olan ağaçlı kayanın daha önce deniz suyu bir metre dibine kadar geliyordu. Çok dalgalı denizlerin olduğu dönemde deniz suyu yola kadar da yükselmişti. Ancak günlük güneşlik havada neredeyse su yola kadar yaklaştı. Bu durumun iklim değişikliği ile yaşandığı düşünüyoruz. Son 10 gün içerisinde Bartın’da sis, kırağı, buz gibi havalar, 20 dereceyi bulan hava sıcaklıkları, meteor gibi hadiselerin ardından şimdi de deniz suyu seviyesinin yükselmesini gördük”dedi.ŞEVVAL ALTINTAŞ
İnsanlar değişti iklimler değişti Allah cc sonumuzu hayır etsin .