Bartın İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yürütülen "Enginarla Akdeniz Esintisi Bartın’da" projesi kapsamında düzenlenen fide dikim günü etkinliği, Bartın Tarım ve Orman İl Müdürü Yasin Önder, proje yararlanıcıları, çiftçiler ve kurum teknik personelinin katılımıyla gerçekleştirildi.Proje çerçevesinde, ilimizde dört kadın çiftçimize yüzde 100 hibeli olarak 500'er metrekarelik toplamda 2 dekar alanda damla sulamalı, gübre tanklı ve modern üretim sistemli enginar üretimi desteklenmektedir. Bartın İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Üreticilerimize bereketli, tüketicilerimize afiyet olsun…" ifadelerine yer verildi. Projenin Amacı ve Faydaları"Enginarla Akdeniz Esintisi Bartın’da" projesi, özellikle kadın çiftçilerin tarımsal üretime katılımını teşvik ederek kırsal kalkınmayı desteklemektedir. Modern tarım teknikleri ve destekleri ile enginar üretimi, çiftçilerin verimliliğini artırmayı ve yerel pazarda enginarın daha geniş yer bulmasını hedeflemektedir.Haber Merkezi
GÜNCEL
Yayınlanma: 24 Mayıs 2024 - 09:58
BARTIN'DA 'AKDENİZ ESİNTİSİ'
Bartın'da "Enginarla Akdeniz Esintisi" projesi ile gelecek kırsalda şekillenecek.
GÜNCEL
24 Mayıs 2024 - 09:58