Bartın Belediyesi, insan vücudunda, solunum yolları, akciğer ve kalp gibi birçok organa zarar veren sigara ile mücadele çalışmaları yapıyor.
"Bartın Belesiyesi Sigarayı Bırakıyor" etkinliği kapsamında belediye personelleri bilgilendirerek sigara kullanımını önce azaltıp daha sonra tamamen sona erdirmek amaçlanıyor. Bartın İl Sağlık Müdürlüğü, sigara kullanan personelleri daha sağlıklı bir hayat sürmeleri adına sigara kullanımını azaltmaları gerektiği konusunda bilgilendirdi. Toplantıda eğitim veren Dr. Furkan Sacit Ceylan, tütün ürünü kullanımının zararları ve bırakmanın yararları, pasif içicilik, sigara bırakma hizmetleri gibi birçok konu hakkında bilgilendirme yaptı.
Haber Merkezi
![](https://www.bartinhalkgazetesi.com.tr/images/files/2024/02/65c492b966657.jpg)
Haber Merkezi