"Kitap Okudum Yüzüm Güldü" projesi, öğrencilerin okuma alışkanlıklarını pekiştirmek ve okudukları kitaplar aracılığıyla yüzlerinde bir tebessüm oluşturmayı amaçlıyor. Proje, e-Twinning platformu üzerinden uluslararası düzeyde yürütülüyor ve öğrenciler arasında kitap okuma sevgisini yaygınlaştırmayı hedefliyor. Öğrenciler, okudukları kitaplar hakkında çeşitli etkinlikler düzenleyerek hem kendilerini hem de arkadaşlarını motive ediyor.
Bartın Belediye Başkanı Muhammet Rıza Yalçınkaya, ziyarette projeye emek veren öğrencilere ve öğretmenlere teşekkür ederek, eğitimin önemine dikkat çekti. Yalçınkaya, Cumhuriyetimizin 100. yılına ithafen yürütülen projenin, çocuklarımızın okuma alışkanlığı kazanmaları açısından büyük önem taşıdığını, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın eğitimine katkı sağlayan bu tür projeleri önemsediklerini belirtti.
Ağdacı İlkokulu 1-A sınıfı öğrencileri, Başkan Yalçınkaya’ya projeleri hakkında detaylı bilgi verdi. Öğrenciler, projeye katılımları sırasında yaşadıkları deneyimleri ve elde ettikleri kazanımları paylaşarak, kitap okuma sevgisinin hayatlarında nasıl bir değişim yarattığını anlattılar. Bu paylaşımlar, Başkan Yalçınkaya’nın da büyük beğenisini kazandı.
Haber Merkezi