Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğü Orköy Destekleri Üretim Mekanizasyonu Projeleri Kapsamında verilen traktörlerin teslimi yapıldı. Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğü 2024 yılı Orköy Uygulamaları kapsamında Bartın’a bağlı Ulus İşletme Müdürlüğü bünyesinde traktörlerin hak sahibi orman köylülere anahtar teslim töreni Ulus Kaymakamı Fırat Kadiroğlu, Bölge Müdürü Faruk Bayraktaroğlu, Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun, Orköy, Makine ve İkmal, Basın ve İletişim Şube Müdürleri, Eskipazar İşletme Müdürü, İşletme Şefleri ve projenin uygulandığı orman köylümüzün katılımıyla yapıldı. Anahtar teslim töreni konuşmalarında Bölge Müdürü Bayraktaroğlu, geçmiş yıllarda verilen tüm kredi çeşitlerini, ünite ve parasal miktarlarını belirterek köylülerin yanında olduklarını ve artan miktarlarda da olmaya devam edeceklerini belirtti.Bartın’da 50 Aile FaydalandıBayraktaroğlu, “Hedefimiz, Bakanlığımız ve Genel Müdürlüğümüzün destekleri ile önümüzdeki 5 yıl içinde girmediğimiz orman köyü, ulaşmadığımız orman köylüsü kalmamasıdır. Anayasamızın 170. maddesi gereğince orman köylümüzü desteklemek ve yerinde kalkındırmak orman teşkilatımızın görevidir. Orman köylümüzün memnuniyetinin, Orköy desteklerinin amacına ulaştığının en önemli göstergesidir Orman köylüsünün her geçen gün daha çok yanındayız. Orman Bölge Müdürlüğümüzce 2024 yılında ORKÖY faaliyetleri kapsamında, Karabük’te 100 aile, Bartın’da 50 aile, Zonguldak’ta 100 aile olmak üzere toplam 250 aileye 90 Milyon TL hibe ve kredi sağlayacak olup Ulus İlçemizde 14 aileye traktör, 12 aileye tambur olmak üzere 2 milyon 270 bin TL HİBE 9 milyon 80 bin TL KREDİ Toplam 26 aileye 11 milyon 350 bin TL destek sağlanacaktır” dedi.Haber Merkezi
GÜNCEL
Yayınlanma: 03 Nisan 2024 - 14:05
Bartın'a 11 Milyon Hibe!
Bartın’a bağlı Ulus’ta Orköy kredileri sahiplerini buldu.
GÜNCEL
03 Nisan 2024 - 14:05