Bugün gerçekleşen Mahalli İdareler Seçimleri'nde, Bartın'da siyasi aktörler sandık başına giderek demokratik haklarını kullandılar. Cumhuriyet Halk Partisi'nin Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu da kent merkezinde bulunan Cumhuriyet İlköğretim Okulu'nda 1129 numaralı sandıkta oyunu kullandı.
Bankoğlu, oy kullanmasının ardından yaptığı açıklamada, seçim sürecinin şehre ve ülkeye adaleti, refahı ve demokrasiyi getirmesini temenni etti. Tüm vatandaşları oy kullanmaya ve sandıklara sahip çıkmaya davet ederek demokratik sürecin önemine vurgu yaptı.
CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, oy kullandıktan sonra açıklamalarda bulundu. Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu açıklamasında şu ifadeleri kullandı:
“Seçimin şehrimize ve ülkemize adaleti, refahı, demokrasiyi getirmesini diliyorum. Herkesi oylarını kullanmaya ve sandıklara sahip çıkmaya davet ediyorum.”
MUHABİR - YUSUFHAN KABAKCI