Bartın'ın komşu ili Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde, 2022 Eylül ayında Bartın'a palamut avına giderken İlişi açıklarında karaya oturan ve ardından kurtarılma çalışması sırasında Evrenye Balıkçı Barınağı girişinde batarak dibe oturan Duru-67 isimli balıkçı teknesi yaklaşık 1 yılın ardından kurtarıldı.
Bozkurt'ta 22 Eylül 2022 tarihinde İlişi Balıkçı Barınağı girmek isterken karaya oturan Samsun Limanı'na kayıtlı Duru-67 isimli 21 metrelik balıkçı teknesi, kurtarıldıktan sonra iki balıkçı teknesiyle çekilerek tersaneye götürülürken Evrenye barınak girişinde batmıştı.
Bartın'a palamut avı için yola çıkan tekne, barınak girişinde yaklaşık bir sene boyunca kurtarılmaya bekleyen Duru-67 isimli tekne, Salı günü itibari ile kurtarılarak Evrenye Limanının kıyısına çekildi.
MUHABİR - YUSUFHAN KABAKCI