Bartınspor’un ye aldığı Bölgesel Amatör Lig 12.Grup’ta 20.hafta oynanan 5 maçta fileler tam 12 kez havalandı. Haftaya lider durumda giren Türk Metal 1963 spor 20.hafta deplasmanda Ünye 1957 spor’a konuk oldu. Grupta 36 puanla beşinci sırada bulunan rakibi karşısında maç boyunca etkili bir oyun ortaya koymasına rağmen ev sahibi ekibin savunmasını geçmekte zorlanan Türk Metal 1963 spor yediği tek golle sahadan 1-0 mağlup ayrıldı.
2 puanı Ünye’de bırakan Türk Metal 1963 spor’un rakipleri aradaki puan farkını kapatmaya başladı. Lideri yakından takip eden Samsun Büyükşehir Belediyespor evinde Kastamonu Özel İdare Köyhizmetlerispor’u ağırladı. Rakibini 2-1 skorla geçen Samsun Büyükşehir Belediyespor puanını 47’ye çıkararak lide ile aradaki puan farkını 2’ye düşürdü.
Grupta bu sezon erken şampiyonluk yarışından kopan temsilcimiz Barınspor deplasmanda Safranboluspor ile karşılaştı. İlk yarıyı 1-0 önde kapatan Bartınspor, ikinci yarı skoru koruyamadı ve karşılaşmadan 2-1 yenik ayrıldı.
Grubun iki komşu takımı Çarşambaspor ile Perşembespor karşılaşması sonucu en fazla merak edilen maç oldu. Çarşambaspor evinde oynadığı Perşembespor’u 3-0 yenerek haftayı 3 puanla kapattı.
Bal 12.Grup 20.hafta maç sonuçları şöyle:
Safranboluspor 1-0 Bartınspor
Samsun Büyükşehir Belediyespor 2- 1Kastamonu Özel İdare Köy.Hiz.Spor
Çarşambaspor 3-0 Perşembespor
Çankırı Saray 18 spo 1- 0 Alaçamspor
Ünye 1957 spor 1-0 Türk Metal 1963 spor
Osmancık Belediyespor 0-3 Niksar Belediyespor (Hükmen)
Suluova Sebatspor 3-0 Boyabat 1868 spor (Hükmen)