2023-2024 Sezonu Türkiye Basketbol Federasyonu Faaliyet Programında yer alan U-12 Kulüpler Arası Erkek Basketbol Müsabakaları dün oynanan ilk hafta maçları ile başladı.
Çift devreli düzenlenen müsabakalarda Ata Su Sporları Kulübü (A), Ertuğrulgazi Ortaokulu Gençlik ve Spor Kulübü, TOKİ İlköğretim Okulu ve Bartın Basketbol Akademi takımları mücadele ediyor. Ligde şampiyonluk hedefleyen Bartın Ata Su Sporları Kulübü (A) ile Ertuğrulgazi Gençlik ve Spor Kulübü ilk hafta maçında karşılaştı.
Ömertepesi Spor Salonunda oynanan iki ekip arasındaki karşılaşmayı ilimiz basketbol hakemlerinden Ömer Bora Kılavuz ve Fatihhan Silahtar yönetti. İki ekip arasında oynanan karşılaşmaya Bartın Basketbol İl Temsilcisi Aydın Kükner, gençlik spor müdürlüğü görevlileri ve sporcu velileri ilgi gösterdi.
Karşılaşmaya hızlı başlayan iki takım oyuncuları ilk dakikalarda skor üretmekte oldukça zorlandıkları gözlendi. Başa baş geçen ilk periyot 4-3 Ertuğrulgazi Gençlik ve Spor Kulübünün üstünlüğü ile tamamlandı. İkinci periyot kıran kırana bir mücadele şeklinde geçti. İki ekip oyuncuları geliştirdikleri ataklarda pota altında bol sayı üretti. Çekişmeli geçen ikinci periyotu 8-4 kazanan Ata Su Sporları Kulübü (A) devreyi 11-8 üstün kapattı.
Üçüncü periyotta iki, ekipte atak bir oyun ortaya koydu. Karşılıklı ataklar şeklinde geçen üçüncü periyot Ata Su Sporları (A) takımının 17-10 üstünlüğüyle bitti.
Dördüncü periyotta maça ağırlığını koyan Ata Su Sporları (A) rakibi karşısında müthiş bir mücadele sergiledi. Son periyotta etkili bir oyun ortaya koyan Ata Su Sporları kulübü (A) periyotu 5-4 karşılaşmadan da 22-14 galip ayrıldı.