Türkiye Basketbol Federasyonu 2023-2024 sezonu faaliyet programında yer alan, U16 Kulüpler Arası Genç Erkekler Basketbol il Birinciliği müsabakaları oynanan son hafta maçları ile tamamlandı.
Bartın Basketbol İl Temsilciliği ve Bartın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Kulüpler arası U-16 genç erkekler basketbol il birinciliği müsabakaların son haftasında Ata Su Sporları Kulübü ile Gündoğdu Spor Kulübü karşı karşıya geldi.
İki ekip arasındaki zevkli ve çekişmeli geçen karşılaşmayı Bartın Basketbol İl Temsilcisi Aydın Kükner, basketbol antrenörleri ve her iki takımın sporcu velileri izledi. Ömertepesi Kapalı Spor Salonunda oynanan Ata Su Sporları Spor Kulübü ve Bartın Gündoğdu Spor Kulübü maçını Ömer Bora Kulavuz- Berkay Güneş hakem ikilisi yönetti.
İlk dakikalarda hızlı bir oyun sergileyen Ata Su Sporları üst üste bulduğu sayılarla rakibine da sayı bulma şansı vermedi. İlk periyotta etkili bir oyun sergileyen At Su Sporları rakibi Gündoğdu spor kulübü karşısında etkili sayılar ile skor buldu ve ilk periyotu 16-4 önde bitirdi.İkinci periyotta etkili oyununu sürdüren Ata Su Sporları Spor Kulübü üst üste sayı bularak periyotu kazanırken ilk yarıyı da 20-8 üstün geçti.
Maçın ikinci yarısına hızlı başlayan Ata Su Sporları Spor Kulübü etkili hücum organizasyonları gerçekleştirdi ve üçüncü periyotu 30-23 kazandı. Dördüncü periyotta üst üste sayılar bularak aradaki sayı farkını artıran Ata Su Sporları Spor Kulübü karşılamadan 51-25 galip ayrıldı .
Türkiye Basketbol Federasyonu Bartın Basketbol İl Temsilciliği ve Bartın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen U-16 Kulüpler arası Genç Erkekler Basketbol il birinciliği müsabakalarında son maçta karşılaştığı Bartın Gündoğdu spor kulübünü 51-25 mağlup eden Ata Su Sporları Kulübü ligi de ikinci sırada tamamladı.
Muhammet Bayraktar