Türkiye genelinde büyük bir coşkuyla kutlanan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Ankara'da düzenlenen Büyük Gençlik Yürüyüşü ile taçlandı. Kızılay Güvenpark’ta başlayan yürüyüş, gençlerin ve vatandaşların yoğun katılımıyla Gençlik Caddesi’ne kadar devam etti. Yürüyüşte CHP milletvekilleri, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve CHP Bartın Gençlik Kolları İl Örgütü de yer aldı.
CHP Bartın Gençlik Kolları İl Örgütü’nün etkin katılım sağladığı yürüyüşe ilişkin konuşan CHP Bartın Gençlik Kolları Başkanı Tolga Küçükyılmaz, "81 ilimizden gelen gençlik kolları örgütlerimizle birlikte 'Bütün Ümidim Gençliktedir' diyerek, bu güzel ülkeyi bizlere emanet eden Ata’mızın huzuruna yürüdük. 47 yıl sonra birinci parti olmanın haklı gururunu yaşayan gençlik örgütleri olarak daha da güçlenecek ve Ata’mızın emaneti bu güzel ülkeyi yarınlara taşıyacağız" ifadelerini kullandı.
Ankara'daki yürüyüş, Cumhuriyet Halk Partisi’nin gençlik kollarının yanı sıra, geniş bir katılımla gerçekleşti. Gençlik Caddesi’nde CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel de yürüyüşe katılarak gençlerle bir araya geldi. Yürüyüş boyunca, katılımcılar Atatürk’ün gençliğe verdiği önemi ve onun gösterdiği yolda ilerlemenin gururunu bir kez daha hissettiler.
Büyük Gençlik Yürüyüşü’nde yapılan konuşmalar ve taşınan pankartlar, Atatürk’ün “Bütün ümidim gençliktedir” sözünü hatırlatarak, gençlerin Türkiye’nin geleceğindeki önemini vurguladı. Coşkulu kalabalık, marşlar ve sloganlarla 19 Mayıs ruhunu yaşarken, vatandaşlar da bu tarihi günü büyük bir heyecanla kutladı.
Haber Merkezi