Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte Bartın İl Emniyeti, halkın güvenliği ve huzurunu sağlamak amacıyla asayiş tedbirlerini artırdı.
İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, özellikle yoğun olarak kullanılan Yalı mevkii, Kanlıırmak bölgesi, ırmak kenarları, yürüyüş yolları, Orduyeri Mahallesi, Dostkent civarları ve Hürriyet Mahallesi'nde bulunan Köypark ve çevresinde geniş çaplı güvenlik kontrolleri gerçekleştirdi.
Bu kapsamda, söz konusu bölgelerde devriye ekipleri tarafından şüpheli şahıslara yönelik GBT uygulamaları yapıldı. Bartın İl Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, yaz aylarında artan nüfus yoğunluğu ve turistik hareketlilik nedeniyle güvenlik tedbirlerinin sıkılaştırıldığını belirtti. Halkın huzur ve güvenliğini sağlamak için gece gündüz demeden görev başında olduklarını vurgulayan yetkililer, vatandaşlardan da şüpheli durumlarla karşılaştıklarında ivedilikle 155 Polis İmdat hattını aramaları çağrısında bulundu.
Bartın İl Emniyeti, yürütülen bu çalışmalarla birlikte, halkın yaz mevsimini daha güvenli ve huzurlu geçirebilmesi için gerekli tüm önlemleri almaya devam edeceklerini bildirdi.
Haber Merkezi