Bartın, sağlık alanında Türkiye’de kendi alanında tek Sevil Işık teknolojik sağlık beceri atölyesine kavuştu.
Turgut Işık Vakfı tarafından sağlanan 5 milyonluk bütçeyle hayata geçirilen atölye, Bartın Vali Yardımcısı Hasan Hüseyin Uzan, Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Aşcı ve Turgut Işık Holding Genel Müdürü'nün katılımıyla resmi açılışı yapıldı.
Açılış sonrası yapılan açıklamada," Bilgi teknolojisindeki gelişmeler, öğrenme-öğretme süreçlerinde kullanılan yöntemler ve teknikler de dâhil olmak üzere eğitim ortamlarını hızla etkilemektedir. Sağlık öğrencilerinin uygulamalı eğitimlerinde kullanılan maket ve simülatörlerden meydana gelmektedir. Simülasyon uygulamaları; öğrencinin, gerçek hastaya müdahale ediyor gibi bu gerçek hastanın riskini almadan sanal ve de yapay olarak beceriye sahip olduğu bir eğitim yöntemidir. Bu durumda simülasyona dayalı eğitimler, bilgiyi beceriye dökmede güvenli bir ortamda verilmesini hedeflemektedir. Sağlık okullarının laboratuvar ortamlarında kullanılan simülasyon uygulamaları, klinik becerilerin geliştirilmesi, bilgi ile becerinin birleşerek hayat bulması anlamın da önemlidir" denildi.
ŞEVVAL ALTINTAŞ
Merak ediyorum böyle bir hizmeti Bartinin çocuklarına getirmeye aracı olan müdür ve öğretmenler ödüllendirildi mi? Helal olsun aracı olanlara helal olsun Işıklar holdinge.