Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır, kendisine eşlik eden CHP İl Başkanı Cem Akyol ve CHP Amasra Meclis Üyesi adayları ile beraber Amasra halkına desteklerinden dolayı teşekkür etti.
Kurumları ve Devlet memurlarını lütfen önümüzden çekin!
Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır katıldığı bir programda Amasralılara seslendi. Çakır, “Dünyanın, ülkenin içinde bulunduğu hali hepimiz görüyoruz. Amasra, bir Cumhuriyet kenti. Özgürlükler kenti. Biz de Amasra’nın bu kimliğinin devamını istiyoruz. Hemşehrilerimiz, ortak değerlerimize ne kadar değer verdiğimizi, milli bayramlardaki duruşumuzu, Amasra halkı ile coşkumuzu biliyor. Şuanda bizce Cumhur İttifakı eliyle; termik santralin önünü açabilecek, ATİM’in ve belki limanımızın özelleştirilmesinin önünü açabilecek sürece doğru giden bir zorlama var. Bu konuda da şunları iyi biliyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi ve Recai Çakır olarak, rekabet edemeyeceğimiz 2 şey var; devlet ve para gücü. Kurumları ve Devlet memurlarını lütfen önümüzden çekin! Dehşet bir para kaynağı var. Bu kaynak bizce milletin kaynağıdır. Bununla da baş etmemiz mümkün değil. Biz mütevazı bir biçimde devam edeceğiz. Ama şuanda içinde çatırdadığımızı gördüğümüz Cumhur İttifakı’na Amasra’nın kaderini teslim edemeyiz. Bakın, aday arkadaşlarla ilgili bir şey söylemiyorum. Siyaseten bir şey söylüyorum. Emeklilerin içinde bulunduğu durum ortada. Ülkenin içinde bulunduğu durum ortada. Bu şartlar altında mahcup olacağınız vaatlerle, Amasra halkını ikna etme gayreti size de bir fayda getirmez. Ben yarın Belediye Başkanlığını bıraksam, bugüne kadar olduğu gibi yine emek, çevre, demokrasi mücadelesi vereceğim. Hayatı böyle yaşadım. Benim bir dükkânım yok. Gideyim döneyim orada çalışayım. Ben hayatı böyle yaşadım, böyle de yaşamaya devam edeceğim. O yüzden de bu ortak değerlerimizler belki devlet gücüyle, parayla baş edemeyiz ama Amasra halkıyla beraber biz çok şeyle baş ettik. Amasra öyle bir yer ki… 90’lı yıllarda Türkiye Emek Hareketine damgasını vuran, Madenci Yürüyüşüne denizden çıkan taze balıkları pişirip gönderen ülkem. Öyle bir dayanışma kültürü var. Termik santrali mücadelesinde, Dünya, Türkiye çevre mücadele tarihine altın harflerle yazılı bir miras bırakmış bir kent. Amasra bu seçimi bu duyarlılıkla havuç ya da sopa taktiklerine taviz vermeden, yine kendini geleceğe taşıyacak çabaya destek verecektir” diye konuştu.
MUHABİR - EDA KOÇ